Email: info@faradrp.com | Tel: 031-36254311 | -

اجرای پروژه سامانه های هوشمند

شرکت فاراد رایانه پرداز / پروژه EPC / اجرای پروژه سامانه های هوشمند

1- سامانه های هوشمند نظارت تصویری:

• آیا گزارشی از دوربین های مدار بسته مجموعه تان بصورت نموداری و تحلیلی دارید؟
• آیا در یک فیلم ضبط شده از دوربین مداربسته به دنبال یک تصویر خاص از وقوع یک رویداد می گردید؟
• آیا اتفاق افتاده است که بخواهید تصاویر خود را از یک دوربین آنالوگ بدون نیاز به ویدئو سرور به یک سیستم NVR متصل نمایید؟
• آیا می دانید می توانید دوربین های آنالوگ را هوشمند کنید بدون اینکه تغییر خاصی در دوربین ها انجام دهید؟
گروه مهندسی فاراد رایانه پرداز کلیه دغدغه های موجود در اجرای پروژه های نظارت تصویری به ویژه کنترل و آنالیز آن را با استفاده از سامانه های هوشمند رفع نموده است این سامانه از اجزای زیر تشکیل شده است:
سخت افزار ( هر نوع مدل و برند دوربین مداربسته) + تکنولوژی انحصاری سخت افزاری فاراد
• سیستم ذخیره سازی (NAS)
• سیستم های مدیریت تصاویر (NVR)
• دوربین های مدار بسته
• سیستم ارتباطی تحت شبکه

نرم افزار (هر نوع مدل و برند نرم افزار دوربین مداربسته) + تکنولوزی انحصاری نرم افزاری فاراد
• تشخیص جهت تردد
• شمارش افراد و اشیا
• تشخیص مفقود شدن
• تشخیص جا ماندن
• جستجوی هوشمند در تصاویر
• تشحیص توقف غیر مجاز
• فنس و دیوارهای مجازی
• تشخیص پرسه زنی
• تشخیص چگالی حجمی

ارائه راهکار، پیشگیری، استخراج آمار از سیستم های نظارت تصویری مجموعه تان را از سامانه های هوشمند فاراد بخواهید!!!

2- هوشمندسازی آموزشی:

یکی از مواردی که این روزها به آن توجه نمی شود این است که آیا هوشمند سازی مختص آموزش است یا اینکه این موضوع کلیه فرآیند های یک مدرسه را در بر می گیرد. این سوال اساسی است که هنوز تفکیکی بین آن بوجود نیامده است. اگر به شیوه نامه هوشمند سازی مدارس که در مردادماه 1390 از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مراجعه کنیم می توانیم بگوییم که هدف در آموزش و پرورش هوشمند سازی کلیه فرآیندهای یک مدرسه بوده است، اما اینکه آیا می توانیم با زیر ساخت ها و دانش موجود در قشر آموزش و پرورش این مهم را پیاده سازی کرد یا خیر سوال دیگری است. متاسفانه کسی در حال حاضر بین دو فرآیند هوشمند سازی کردن آموزش و هوشمند سازی فرآیندها تفاوتی قائل نمی باشد و این موضوعی است که باید در ابتدا برای آن تعریف مجزایی کرد.
در اینجا تعریف ساده و روانی از یک آموزش هوشمند ارائه می کنیم: مدرسه ای که در آن روند اجرایی کلیه فرآیندهای آموزشی مبتنی بر دو رکن ابزارهای کمک آموزشی الکترونیکی و انسانی می باشد وهدف آن بهبود روش ها، پروژه محوری، صرفه جویی منابع و افزایش انگیزه یادگیری است. در سمینارهای مختلفی که شرکت مهندسی فاراد رایانه پرداز در نواحی و مدارس مختلف آموزش و پرورش کشور داشته است این موضوع به وضوح دیده شده است که بسیاری از مدیران برداشت درست از مفهوم هوشمند سازی نداشته اند. به عنوان مثال یکی از مواردی که بسیاری از مدیران به آن اشاره می کنند، بحث استفاده از دستگاه حضور و غیاب است.دستگاه حضور و غیاب یک ابزار سخت افزاری است که تنها به راحت تر شدن فرآیندهای انضباطی مدرسه کمک می نماید، اما این سخت افزار تاثیر چندانی در آموزش و تغییر روش های آن ندارد. پس ما باید در ابتدا بین هوشمند سازی آموزشی و هوشمند سازی فرآیندهای مدرسه تفکیک قائل شویم.

far-ayand-hooshmand-sazi

3- هوشمندسازی ساختمان :

هوشمند سازی ساختمان (BMS= Building Management System ) علمی است که توسط آن میتوان اکثر تجهیزات داخلی و یا خارجی ساختمان را توسط پروتکلهای مرتبط با نوع تجهیزات به کاررفته کنترل و مدیریت نمود. این نوع تجهیزات شامل سخت افزارها ونرم افزارهائی است که به منظورمانيتورینگ وکنترل یکپارچه قسمتهای مهم وحياتی درساختمان نصب ميشوند.

هوشمند سازی ساختمان تشکیل شده از چندین علم برق تاسیسات ساختمانیالکترونیک شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی است و شامل گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، آسانسور، نيروگاه برق اضطراری، پله برقی، کنترل روشنایی، پرده برقی، آبیاری هوشمند، اعلام و قطع نشتی گاز، موتورخانه هوشمند، پارکینگ هوشمند، دوربين مدار بسته، اعلام و اطفای حریق، کنترل تردد و… می باشد.
در واقع ساختمان هوشمند در تعریف عام بنایی است که در آن از آخرین تکنولوژی ها استفاده شده باشد و در معنای دقیق تر بنایی هوشمند بنایی است که کارایی و راندمان ساکنانش را افزایش داده و امکان مدیریت موثر را براساس مقتضیات خاص به کمترین هزینه فراهم کند.
گروه مهندسی فاراد رایانه پرداز با ارائه ایده ها و نظرات و پیشنهاد به روز ترین تجهیزات ساختمان هوشمند سعی بر آن داشته است که نیازهای ساکنین و یا کارفرما را با در نظر گرفتن بودجه اقتصادی کارفرما برطرف نماید.

 

به دلیل حساس بودن و امنیتی بودن این نوع پروژه  و به درخواست مشتریان محترم از معرفی مشتریان این بخش در وبسایت معذور می باشیم.
جهت کسب اطاعات در این خصوص با مدیر دپارتمان، هماهنگی نمایید.

 

در حال به روز رسانی …

 

 

مشاوره رایگان، ارائه ی راه حل های سیستمی، طراحی، اجرا وآنالیز سامانه های هوشمند نظارت تصویری، هوشمند سازی آموزشی و هوشمند سازی ساختمان
ejra تعریف، اجرا و نظارت پروژه های سامانه های هوشمند نظارت تصویری، هوشمند سازی آموزشی و هوشمند سازی ساختمان
learn آموزش تخصصی کاربردی پس از اجرای پروژه های سامانه های هوشمند نظارت تصویری، هوشمند سازی آموزشی و هوشمند سازی ساختمان
support نگهداری، تعمیر و پشتیبانی از کلیه تجهیزات پروژه های سامانه های هوشمند نظارت تصویری، هوشمند سازی آموزشی و هوشمند سازی ساختمان

sales
تلفن : 031-36254311
ایمیل : epc@faradrp.com
کارشناس مربوطه : داخلی 301

 

Back to Top
گروه مهندسی فاراد رایانه پرداز