سیستم های نظارت تصویری – POE

poe-cctv1

اصطلاح POE مخفف سه واژه Power On Ethernet به معنای تامین برق از طریق کابل شبکه است. تجهیزاتی که دارای قابلیت POE هستند، امکان تامین برق از طریق کابل شبکه را دارند و برق مصرفی آنها از طریق همان کابلی که آنها را به شبکه متصل می کند تامین خواهد شد.

برای تغذیه دوربین ها به صورت POE باید از یکی از سه راهکار زیر استفاده کرد:
• NVR POE: دستگاه NVR می تواند دارای خروجی های POE باشد. کافیست کابل شبکه هر دوربین را به طور مستقیم به پورت POE دستگاه NVR متصل کرد. این کار تنها در صورتی ممکن است که برای هر دوربین یک کابل مجزا استفاده نمائیم. در صورتی که بخواهید کابلها را در طول مسیر به سوئیچ وصل کرده و مجموع آن را به NVR متصل کنید باید از سوییچ POE استفاده کنید.
• سوئیچ شبکه POE: در صورتی که از سوئیچ برای اتصال دوربین ها استفاده می کنید و می خواهید دوربین ها به صورت POE تغذیه شوند تمامی سوئیچ هایی که به طور مستقیم به دوربین ها وصل شده اند باید از نوع POE باشند.
• منبع تغذیه POE: نام دیگر آن POE Injector است. منبع تغذیه POE یک وسیله الکترونیکی است که عملکردی بسیار ساده دارد. کابل شبکه به ورودی این وسیله متصل شده و در خروجی به صورت POE در خواهد آمد. استفاده از این وسیله در شرایط خاص می تواند هزینه های شما را به شدت کاهش دهد.

نمایش خبرنامه