گزارش جشن تولد ۲۱ سالگی فاراد

به بهانه بیست و یکمین سالگرد تاسیس شرکت فاراد رایانه پرداز

من فاراد؛ ۲۱ سال دارم

یازدهم بهمن ۱۳۹۳ همزمان با سالگرد تاسیس شرکت مهندسی فاراد رایانه پرداز جشنی با حضور مدیر عامل، مدیران و کارشناسان شرکت برگزار گردید.

21-farad-03

این جشن در سالن اجتماعات شرکت و با حضور کلیه پرسنل واحدها و دپارتمان های: آموزش، پشتیبانی، سازمان فروش و ستادی برگزار شد، محمود رضا حمصیان مدیر عامل شرکت با تشریح شرایط شرکت در یکسال گذشته از زحمات کلیه پرسنل تقدیر کرد. وی با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که نوآوری و پیگیری در کارها می تواند شرکت را از این وضعیت اقتصادی عبور دهد گفت : من از تمامی پرسنل شرکت که در این سال ها و بخصوص این یکسال اخیر در کنارم بودند و با توجه به شرایط سخت اقتصادی توانستند شرکت را به سلامت از بحران ها عبور دهند تشکر می کنم.
مدیر عامل شرکت فاراد رایانه پرداز همچنین در بخش دیگری از سخنانش افزود : اینکه امروز شرکت ما بیست و یکمین سال تاسیس خود را می گذراند موید این است که شرکت حرکتی روبه رشد و همراه با برنامه داشته است که این برنامه را می توان در واحدهای فروش، پروژه، پشتیبانی و اموزش شرکت ببینیم.

21-farad-01

محمود رضا حمصیان در پایان سخنانش اظهار کرد، امیدوارم که سال های سال بتوانیم به این روند خود ادامه دهیم و سیستم کاری به روز و نوآوری را به مردم کشورمان ارائه دهیم. وی در پایان سخنانش با مشتریان فاراد نیز صحبت هایی داشت. متن زیر صحبت های مدیر عامل شرکت فاراد رایانه پرداز و ارائه گزارشی کوتاه از این ۲۱ سال فعالیت است :
درست همین روزها بود که شرکتی با هدف ارائه خدمات فنی مهندسی در حوزه IT تاسیس شد که این روزها جشن تولد ۲۱ سالگی خود را بدور از تمام هیاهوهای اقتصادی می گیرد. شرکت مهندسی فاراد رایانه پرداز دهم بهمن ماه ۱۳۹۳ در حالی وارد بیست و یکمین سال تاسیس خود شد که باید بگوییم در این برهه حساس اقتصادی با اتکال به نیروهای جوان، مشاورین حرفه ای و بر اساس برنامه های توسعه ای همچنان پایدار و در حال خدمت رسانی به مردم کشورش است.
اگر بخواهیم در مورد سیر تکاملی شرکت مهندسی فاراد رایانه پرداز بنویسیم باید به این نکته اشاره نماییم که شرکت در سال ۱۳۷۲ و با هدف ارائه سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری وارد عرصه فناوری اطلاعات کشور شد. یک دفتر کار کوچک اما پر از انگیزه سنگ بنای این سیستم بود که در سال های مختلف، فاراد نوین با اضافه شدن نیروهای کاربلد، فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و فکرهای نو به منصه ظهور رسید. شرکت فاراد رایانه پرداز در سال ۱۳۸۵ با ورود به دنیای نظارت تصویری و سیستم های IP فصل جدید را در حوزه نظارت تصویری بنیان نهاد. در همین سال ها بود که این شرکت توانست با وارد کردن تجهیزات جدید کمک آموزشی مانند برد هوشمند و دیتا پرژکتور تحولی نو را در سیستم آموزش و پرورش ایران ایجاد کند. در سال ۱۳۸۸ شرکت فاراد رایانه پرداز با توجه به پیشرفت های به روز سیستم IT تصمیم گرفت که با ایجاد واحد تحقیق و توسعه به ارائه سیستم های سخت افزاری متناسب با نیاز روز جامعه بپردازد و در این راه با مطالعات اولیه بر روی سیستم های ذخیره سازی سنگ بنای یک محصول دانش محور و بومی را شروع کرد. این شرکت در سال ۱۳۹۰ توانست اولین تجهیز ذخیره سازی خود را با عنوان FIS و با دانشی کاملا بومی به بازار نظارت تصویری کشور روانه نماید. اینکه در مورد این سیستم لفظ دانش را بکار می بریم بخاطر این است که طراحی سیستم های ذخیره سازی که همه از خارج از ایران وارد می شود، نیاز به یک دانش مکفی در حوزه نظارت تصویری و سیستم های ذخیره سازی است که با یقین می توان گفت جوانان فاراد به این مهم دست یافته اند و روز به روز در حال توسعه این محصول دانش محور هستند.
اما شرکت فاراد رایانه پرداز در کنار این موارد به ارائه جدیدترین دستاوردهای دنیای فناوری اطلاعات نیز مبادرت ورزید که حاصل آن امروز فروش، خدمات رسانی، اموزش، مشاوره و پشتیبانی بیش از ده محصول می باشد که از آن جمله می توان به سیستم های حرفه ای کنفرانس، راه حل های جامع نظارت تصویری، سیستم های هوشمند سازی آموزشی و تکنولوژی های ذخیره سازی اشاره نماییم.
آنچه را که می توان یکی از نقاط قوت فاراد در این سال ها بیان کرد، اقبال عمومی به این شرکت در حوزه فناوری اطلاعات دانست که امروز مشتریان فاراد بزرگترین سرمایه های این شرکت هستند و سعی شده است تا با راه اندازی بخش صدای مشتری گام بهتری را در جهت ارتباط پایدار با آن ها بردارد.
به هر حال باید بگوییم که این شرکت توانسته است با وجود تمامی ناملایمات اقتصادی و غیر قابل پیش بینی بودن بازار خود را حفظ نماید و همکاری با صد پرسنل بصورت مستقیم و غیرمستقیم، اجرای بیش از ۳۰۰۰ پروژه کوچک و بزرگ در سازمان های خصوصی و دولتی و ارائه ایده های نو کاری، موید کارآفرین بودن موسس این شرکت می باشد. در پایان این نوشتار باید باطلاع خوانندگان و مشتریان عزیز برسانیم که این شرکت وارد چهارمین نسل خود خواهد شد تا با اتکال به خداوند فصل جدیدی را در صنعت IT ایران رقم بسازد. به امید آن روز…

21-farad-04

21-sal-farad