کارایی سنسور PIR در دوربین های مداربسته

امروزه زمانی که صحبت از تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته می شود  گویی راجع به یک پارامتر بسیار ابتدایی و ضروری صحبت می شود . از این هوشمندی اولیه چند سالی بیش نمی گذرد که شرکت های بزرگ اقدام به تقویت پردازشگرهای دوربین مدار بسته های خود نموده و قابلیت های زیادی را به دوربین مداربسته ها اضافه نموده اند قابلیت هایی که گاهاً تاثیر مستقیم بر روی کیفیت تصویر داشته و یا منجر به افزایش قابلیت های دوربین مداربسته  می گردد .

pir-cctv

یکی از تکنولوژی های دوربین مداربسته سنسورهای PIR موجود در دوربین هستند که با پیشرفت پردازشگر های دوربین اختراع شده و باعث آغاز فرایند ضبط ، ایجاد آلارم و یا تشخیص حرکت یک دستگاه جانبی می گردد. سنسور PIR  موجود در دوربین های مداربسته Vivotek سنسورهایی هستند که طول موج اشعه مادون قرمز محیط را دریافت می کنند. هرجسمی که دمایش بالاتر از صفر درجه باشد دارای تشعشعات مادون قرمز است که با استفاده از قابلیت PIR می توانیم فضای مورد نظر را به صورت اتوماتیک کنترل کرده و چنانچه هر موجود زنده ای که دمای بدن وی بالای صفر درجه باشد وارد محیط تصویر برداری گردد، دوربین حرکت را تشخیص داده و شروع به ارسال سیگنال کرده و ذخیره سازی را آغاز کند

این تکنولوژی به دلیل اینکه باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می شود کاربرد زیادی در صنایع حفاظتی دارد و در خصوص موارد مربوط به بهینه سازی ذخیره سازی و در مراکزی که در بحث کنترل روشنایی مشکل دارند کاربرد بالایی دارد.

در برند Vivotek  از مدل هایی که دارای این قابلیت هستند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

vivotek-cctv
FD 816B-HF2 | FD 9181| FD 8167 | FD 8182-F2