مفهوم رنگ بندی هارد های وسترن دیجیتال

مفهوم رنگ بندی هارد های وسترن دیجیتال

سری خاویار دیسک های سخت (HDD) شرکت وسترن دیجیتال (western digital caviar) محصولات جدیدی نیستند اما نکاتی اساسی در انتخاب میان آنها وجود دارد:

۱- سری خاویار سبز Green WD : این سری دارای نویز و مصرف برق بسیار کم و پارامتر های زیادی به منظور مصرف بهینه انرژی است که به عنوان دیسک ثانویه به منظور آرشیو یا پشتیبانگیری استفاده می شود. .بدلیل بازدهی بسیار پایین به عنوان دیسک اصلی(سیستم عامل و بازی و برنامه ) توصیه نمی شود.
۲- سری خاویار آبی WD Blue: این سری را دیسک هایی همه منظوره با بازدهی و سرعت مناسب تشکیل می دهد که به عنوان دیسک اصلی و همه منظوره.مناسب برای سیستم عامل و برنامه ها می باشد.
۳- سری خاویار سیاه WD Black : این سری را دیسکهایی باکیفیت و عملکرد بالا به منظور کاربری های خاص که نیازمند سرعت مناسب اند ، تشکیل می دهد که برای گیمینگ و سیستم های قدرتمند استفاده می شود.
۴- سری خاویار سرخ WD Red : این سری را دیسک هایی با دوام و مقاوم تشکیل می دهد که در شبکه NAS و سیستم های اداری و Raid کاربرد دارد.این نوع دیسک ها معمولا کاربردی برای کاربران دسکتاپ ندارد اما بسیار با دوام و مطمئن هستند.
۵- سری خاویار ارغوانی WD Purple : این سری مخصوص سیستم های امنیتی و دوربین های مدار بسته است،در کنار کَش بهینه سازی شده، الگوریتم های خاصی به منظور دستیابی سریع به آدرس مورد تقاضا در این دیسک ها پیاده شده است ، همزمان ۳۲ دوربین می توانند به دیسک دستیابی پیدا کنند.این دیسک ها در سیستم های امنیتی و نظارتی مخصوص دوربین مداربسته وDVR و NVR استفاده می گردد.