معرفی و بررسی ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ QNAP TS-251

معرفی و بررسی ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ QNAP TS-251

کاربران نیمه حرفه ای همچنین کارشناسان و متخصصان حرفه ای به منظور تامین نیاز ذخیره سازی خود به شکل منطقی، سریع و ایمن، بایستی از سرورهای ذخیره ساز از جمله NAS استفاده کنند. مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها و یا کاربران حرفه ای خانگی می توانند با اتکا به یک درایو NAS با قابلیت نصب دو هارد دیسک نیاز خود را برآورده کنند.

مدل TS-251در مقایسه با نمونه های مشابه دیگر قیمت بالاتری دارد، اما در عین حال امکانات زیادی را نیز ارائه می دهد. قابلیت های بسیار گسترده و همچنین امکان شخصی سازی و استفاده از این دستگاه برای انواع کاربردها باعث می شود تا QNAP TS-251 گزینه ای متمایز از دیگر محصولات مشابه به شمار آید. خروجی تصویر HDMI قابلیت ویژه ای است که شاید نتوان مشابه آن را روی محصولات دیگر یافت. همچنین سخت افزار مناسب و قابلیت راه اندازی Virtual Machine نیز باعث شده تا سطح قابلیت های این محصول به شکلی قابل توجهی افزایش یابد.

TS-251 1

مشخصات فنی

پشتیبانی از دو هارد دیسک، مجهز به دو پورت شبکه، سخت افزار قدرتمند، تعداد چهارپورت USB، رابط کاربری بسیار انعطاف پذیر، مجهز به فن تهویه در پشت دستگاه ، پشتیبانی از هارد دیسک های ۵/۲ و ۵/۳ اینچ، خروجی تصویر HDMI، امکانات نرم افزاری بسیار گسترده، پشتیبانی از نرم افزار موبایل و دسکتاپ، دو اتصال شبکه گیگابیتی (برای افزایش سرعت و افزایش ضریب اطمینان از انتقال اطلاعات در صورت از کار افتادن یکی از پورت ها) و کنترل از راه دور از جمله مشخصات این مدل به حساب می آید.
همچنین این دستگاه از پردازنده دو هسته ای Intel Celeron J1800 با فرکانس پایه و حداکثر به ترتیب ۲۴/۲ و ۵۸/۲ گیگاهرتز استفاده می نماید که باعث می شود قدرت پردازش مناسبی در اختیار کاربر قرار گیرد و دستگاه با کارآیی بهتری از پس نقل و انتقال فایل ها برآید.
مدل TS-251 در دو نوع با حافظه RAM یک و چهار گیگابایتی از نوع DDR3L عرضه می­شود که می توان آن را به هشت گیگابایت نیز افزایش داد.
در صورتی که دو هارد دیسک در TS-251 نصب کنید، می توانید از حالت های RAID 0، JBOD و RAID 1 نیز بهره ببرید.