دوربین پانوراما چیست ؟

دوربین پانوراما چیست ؟

دوربین پانوراما دوربین ثابتی است که بسته به مدل دوربین ، منطقه مورد نظر را پوشش ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه ای می دهد. این دوربین برای محیط های بیرونی یا داخلی که به دوربینی مناسب برای بدست آوردن دید کلی ازیک محیط عریض نیازمندند ، انتخابی ایده آل می باشد .دوربین پانوراما می تواند فعالیت ها ، حرکات و رفت و آمد مردم را در یک محیط بزرگ نمایش دهد و مدیریت محیط را بهبود ببخشد.

panoramic-overview-axis-cctv

تکنولوژی دوربین های پانوراما :

دوربین پانوراما برای پوشش کلی یک محیط عریض جایگزین مناسبی به جای نصب دو یا تعداد بیشتری دوربین ثابت می باشد. استفاده از تنها یک دوربین به جای چندین دوربین ، علاوه بر سهولت نصب ، از نظر اقتصادی و زمانی مقرون صرفه می باشد. یکی از دلایل مقرون به صرفه بودن استفاده از دوربین پانوراما ، کاهش تعداد دوربین ها و به دنبال آن کاهش تعداد پورت مورد نیاز بر روی سوئیچ شبکه می باشد. اکثر دوربین های پانوراما تنها یک آی پی آدرس دارند به این مفهوم که به ازای تصاویر گسترده تری که با این دوربین ها نمایش داده می شود ، تنها یک لایسنس نرم افزار مورد نیاز می باشد. در واقع یک دوربین پانوراما ، یک دوربین تک سنسور با یک لنز زاویه باز یا یک دوربین با چند سنسور  و چند لنز می باشد.

panoramic-overview-axis-cctv-banner

لنز اغلب دوربین های پانوراما ، از زمان تولید متمرکز شده است و به تنظیمات دستی نیاز ندارد . دوربین های پانوراما چناچه به درستی نصب شوند، می توانند منطقه وسیعی را با کیفیت تصویر بالایی در زمان ، پوشش دهند . یک دوربین پانوراما می تواند یک یا چند سنسور تصویر داشته باشد. معمولا دوربین های تک سنسور کوچکتر و نصب آنها آسان تر است در حالیکه دوربین های چند سنسوره دارای تراکم پیکسل بالاتری هستند  که آنها را قادر به تولید تصاویر با کیفیت بالاتر یا پوشش منطقه ای وسیع تر ، می سازد.

منبع : www.Axis.com