تکنولوژی DNR در دوربین های مداربسته

یکی از نگرانی های افرادی که از دوربین مدار بسته استفاده می کنند این است که آیا دوربین فقط در روز تصویر را نمایش میدهد یا در شب هم می توانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم، تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم.

3dnr_022

نورپردازی دوربین مدار بسته در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز ، و یا دوربین هایی که دارای “ال ای دی” مادون قرمز بودند ، این مشکل تا حدودی حل شد.
اما تصاویری که در شب توسط دوربین مداربسته روی مانیتور نمایش داده می شد، معمولا همراه با برفک هایی بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفاویت مورد نیاز را نداشت.
این مساله باعث میشد که تا حدود ۳۰ درصد از کارائی دوربین مداربسته از بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است.

پس مشکل نویز تصاویر چگونه باید برطرف می شد؟

پس از مدت ها تحقیق، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا، بالاخره دوربین هایی با تکنولوژی DNR = Digital Noise Reduction یا همان، کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شد .
این دوربین ها، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصویر را حذف میکنند و کیفیت و شفافیت تصاویر به حد مطلوب میرسد.
همانطور که میدانید، در طراحی سیستم دوربین مدار بسته باید قیمت قطعات شامل دوربین های مداربسته و ذخیره سازها و … را هم در نظر داشته باشید. ممکن است هزینه یک دوربین با قابلیت دی ان آر کمی در ابتدا بالاتر از یک دوربین معمولی به نظر برسد، اما هزینه برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ، یا هزینه یک پروژکتور مادون قرمز را هم اگر به هزینه یک دوربین معمولی اضافه نمایید، متوجه خواهید شد که پس از مدتی، هزینه های شما بیشتر از حالی خواهد شد که از ایتدا دوربینی با تکنولوژی DNR در پروژه استفاده می کردید.

پیشنهاد فاراد برای رفع مشکل نویز در تاریکی استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه و با کیفیت Vivotek مدل FD836B-HTV می باشد.

fd836b-htv