انواع NVR های فاراد از لحاظ کاربرد در پروژه ها

انتخاب یک ذخیره ساز مناسب (NVR) که از اجزای اصلی و حائز اهمیت یک سیستم نظارت تصویری است به تعداد دوربین ها، نوع آنها و نوع کاربری مورد نیاز آنها بستگی دارد. در حالت کلی می توان NVR ها را به سه دسته تقسیم بندی نمود:

NVR های خانگی و فروشگاهی: این NVR  ها که از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه هستند در پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرند که تعداد دوربین در پروژه حداکثر به ۱۰ عدد می رسد. از موارد استفاده این گونه NVR ها می توان به فروشگاههای کوچک مواد غذایی، مغازه ها، منازل و … اشاره کرد. این دستگاهها در حجم و اندازه نسبتاً کوچک و دارای فرم و شمایل خاص و قیمت مناسب جهت استفاده در این گونه پروژه ها می باشند.

nvr-1

NVR های تجاری (متوسط): در پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرند که ماکسیمم تعداد دوربین ها به ۴۰ عدد می رسد. کارخانه های کوچک، مراکز اداری، بانکها و … از جمله مکانهایی هستند که استفاده اینگونه ذخیره سازها در آنها مناسب است. دارای حجم و اندازه بزرگتر بوده و غالباً Rackmount هستند و معمولاً در رک قرار می گیرند. توانایی در ذخیره سازی و پردازش تصاویر آنها به مراتب از NVR های دسته اول پیشرفته تر و بهتر است.

nvr2-1

NVR های حرفه ای و فوق حرفه ای: در برخی از سیستم های نظارت تصویری علاوه بر هدف رکورد وقایع، موارد دیگری از قبیل قابلیتهای آنالتیک (همچون خط مجازی، شمارش افراد، اعلان اشیاء گمشده و …)، مانیتورینگ یکپارچه چندین مرکز و ضبط ۲۴ ساعته طولانی مدت و … انتظار می رود که در سیستم های فوق حرفه ای نیز ذخیره سازهای جانبی نظیر NAS، SAN و DAS نیز جهت آرشیو داده استفاده می گردد.

nvr3